Посете

Сајaм вина, хране и туризма „Wine Vision by Open Balkan“

И ове године наша школа је добила позив од МПНТР-а да присуствује другом по реду сајму вина, хране и туризма „Wine Vision by Open Balkan“. Ову престижну манифестацију, која је иначе међународног карактера, посетило је 50 ученика у пратњи пет предметних наставника ( Љиљана Милићевић, Душан Дабовић, Милија Павловић, Зорица Стефановић и Горан Михаиловић –вођа пута). Ученици су у хали 5 имали прилику да посматрају гастрономски спектакл са куварима из целог света, мајсторске курсеве и такмичења у кувању. У току презентација и разних кулинарских бравура наши ученици нису били само посматрачи, већ су интерактивно учествовали са предавачима, постављајући мноштво питања.То је показатељ да је посета овој манифестацији и те како корисно искуство, како за ученике тако и за наставнике. У хали 11 ученици су могли да погледају а уједно и дегустирају постављену изложбу хране са разним врстама јела и зачина, посебно са Балкана. Циљ ове манифестације био је промовисање угоститељске индустрије, пре свега гастрономских вредности из земаља у региону. Ученици и наставници су заједничког става да је посета и учешће на овом фестивалу едукативног значаја, битан подстицај за усавршавање наших кадрова и мотивацију младих и будућих професионалаца угоститељства и туризма наше школе.