Активности, Слике, Такмичења

УЧЕНИЦЕ ТУШ „ ТОЗА ДРАГОВИЋ“ АЛЕКСАНДРА ЧУПИЋ И ВАЛЕНТИНА ПАНТИЋ „ОСВОЈИЛЕ“ ВРХ АВАЛСКОГ ТОРЊА

На претходно одржаном Републичком такмичењу угоститељских школа Србије за ученике 4.степена од 27-28.04.2023. године у Крагујевцу , ученици Трговинско угоститељске школе „ Тоза Драговић“ освојили су два прва и једно друго место. Друго место у дисциплини „Услуживање на свечаном ручку“ освојиле су Ђурђа Стевановић и Тамара Поповић, затим у дисциплини „ Декантирање вина“ Валентина-Вања Пантић заузела је прво место, као и Александра Чупић у дисциплини „ Припремање јела пред гостима- Коктел од гамбора“, која је такође заузела прво место. Овај историјски успех наше школе је само потврда дугогодишњег континуираног рада ученика и њихових ментора . На основу освојених резултата, 21.06.2023. године, Mинистарство просвете је у просторијама Удружења банака Србије свечано уручило дипломе ученицима Србије који су освојили прво место у одређеним дисциплинама, као и захвалнице њиховим наставницима менторима, Горану Михаиловићу и Душану Дабовићу. Након свечане доделе диплома, организован је излет по Београду као и пригодно послужење на Авали под покровитељством Универзитета Сингидунум. Прваци Србије имали су прилику да се боље упознају, а њихови ментори и директори школа да размене мишљења и искуства из различитих области, која су драгоцена за даљи рад и сарадњу. Треба свакако напоменути, да су све четири ученице редовно уписале факултет за туризам и хотелијерство у Врњачкој Бањи без полагања пријемног испита, што је такође један од бенефита њиховог рада.

СВЕЧАНА ДОДЕЛА ДИПЛОМА
Слева на десно: проф. Горан Михаиловић, Александра Чупић 1.место припремање јела пред гостима, Ђурђа Стевановић и Тамара Поповић 2. место Свечани ручак, Валентина –Вања Пантић 1. место Декантирање вина и проф. Душан Дабовић
ПРВАЦИ СРБИЈЕ СА МЕНТОРИМА НА АВАЛИ