Активности

Међународни дан деце

На Међународни дан деце, 1. јуна 2022. године, у оквиру програма „Заједно у будућност – Пут љубави“, у дворишту Строгановске палате у Санкт Петербургу одржан је хуманитарни пројекат „Деца цртају Анђеле Чуваре“.
Уз помоћ видео-моста, њиховим вршњацима из Русије, Републике Мали, Јужне Африке, Уганде, Камеруна, Грчке, Немачке и других земаља придружили су се ученици и наставници средње Трговинско-угоститељске школе „Тоза Драговић“, као и сународници Удружења „МИР“ који живе у граду Крагујевцу (Србија). Српска деца су својим цртежима на тротуару подржала јавну иницијативу и свим учесницима упутила зраке доброте, пожелели мир и наравно, поделила свима своје Анђеле Чуваре.
Организатори пројекта су: непрофитна организација „Међународни фонд за подршку култури „МАЈСТЕР КЛАС“ и „Строганов палата – Руски музеј“, уз подршку Скупштине Санкт Петербурга и Заштитнику за права детета Санкт Петербурга.