Активности

Посета манифестацији Ноћ музеја

У суботу 15. маја 2021. г. око 70 ученика ТУШ “ Тоза Драговић”. посетило је са својимпрофесорима Верицом Миленковић Жиловић и Маријом Милосављевић Љубићманифестацију Ноћ музеја у периоду од 18 до 19 часова.У порти Старе цркве посетили су зграду Старе скупштине . Овде су, уз стручну пратњукустоса обишли сталну поставку, као и део посвећен скупштинским заседањима у Србијиу 19. веку.У конаку кнеза Михаила имали су прилику да погледају гостујућу изложбу Народногмузеја у Крушевцу „Браћа Мусићи“, претходно саслушавши кратко предавање аутораизложбе.Посета је завршена у Амиџином конаку где су присуствовали отварању и обиласкуизложбе “Дворски комплекс у Крагујевцу у 19. веку”, о којој је такође говорила ауторкеизложбе.Ученици су све објекте посетили по групама, уз поштовање епидемилошких мера .Похваљени су од стране музејског особља и својих професора.