OБЕЛЕЖЕН ДАН ШКОЛЕ

ПРИПРЕМЕ ЗА ДАН ШКОЛЕ

Чули смо дечје одговоре на нека веома важна питања. Рецимо питају десетогодишњаке „Кад се одлучује кад треба ступити у брак?“ А одговори су…

Јована: „Ти у ствари не одлучујеш сам кад треба да ступиш у брак. Бог то одлучује одавно унапред и ти онда на крају видиш шта ти се догодило.“

Марко : „Прво мораш да нађеш некога ко воли исте ствари као и ти. Ако на пример ти волиш фудбал онда и њој мора да се свиђа то да ти волиш фудбал и онда ти доноси чипс и пиво.“

Изгледа да се разумевање и казивање љубави мнооого променило. Хоћемо ли то да прихватимо или ћемо им понудити неке старије начине изјављивања љубави? Било је то, заиста, тешко питање. Морали смо у помоћ да позовемо Милована Витезовића и у његовој књизи „Казивање љубави“ откријемо како је то некад изгледало, а сви знамо да је некад све било боље! Текст смо пронашле, али требају нам глумци, сцена, музика. Чланови ликовне секције су радо прихватили да осликају сцену и сјајно су то учинили. Боје су често понестајале, али не и њихов ентузијазам. Будне очи Гоце, Вере и најмлађег члана Ђурђе су надгледале сваки потез четкицом и водиле дружину уметника до постављања сценографије. За то време глумачка дружина је често мењала чланове док је време неумитни текло. Као и у животу неки су били константни и спремни да раде, а неки су имали преча посла. Но, стари смо ми вукови, много представа имамо иза себе и увек све приведемо крају како ваља. Хвала вредној екипи на још једном интересантном путовању, било нам је задовољство! И не заборавите:

„Љубав је једина слобода која се добровољно губи!“

Ана и Суза

MATRIX СЕМИНАР У КРАГУЈЕВЦУ УНАШИМ ФРИЗЕРСКИМ САЛОНИМА

У понедељак 18.11. 2013 године, у  фризерским салонима наше школе одржан је целодневни Мatrix радни семинар. Бренд МАТРИX је основан 1980. године од стране чувеног америчког фризера Арнија Милера. Мatrix је убрзо постао водећи бренд професионалних производа за косу  како у Америци тако широм Европе па и код нас.

Имали смо прилике да се упознамо и одмах пробамо нове јединствене Metallic Topaz нијансе (9cm 8gc 4 и 8sp) ове реномиране козметичке куће за косу.

Наиме, на семинару је учествовало 15-ак наших градских фризера који су дошли заједно са својим моделима где су уз помоћ едукатора MATRIX-а одрадили нове технике нијансирања косе са новим линијама MATRIX боја и посветљивача. Наставници практичне наставе су, такђе учествовали у раду а ученици имали јединствену прилику да виде нешто ново.