Активности, Хуманитарна акција

Позитиван пример подржавања особа са аутизмом

Поводом обележавања Светског дана аутизма у Крагујевцу, Удружење за помоћ особама за аутизмом, у сарадњи са организацијом „Теки Арт“ и уз подршку града, организовало је у Кући Ђуре Јакшића, уметнички програм за децу и родитеље овог удружења.

Уметнички програм подржали су и ученици Трговинско угоститељске школе „Тоза Драговић“.

Обележавању Светског дана аутизма у галеријском простору Куће Ђуре Јакшића поред младих особа са аутизмом у пратњи родитеља присуствовали су и представници савезног удружења, као и представници Министарства за рад, запошљавање,борачка и социјална питања.

Приређен је музички програм и приказана једна епизода Музичког биоскопа.

Град Крагујевац подржава рад Удружења за помоћ особама са аутизмом дуги низ година кроз различите пројекте.

Поред социјалног аспекта, инклузија обухвата и област културе.

Крагујевац  је један од позитивних примера како локална средина прихвата и подржава особе са аутизмом и инвалидитетом.

Град  је три вечери поводом обележавања Светског дана аутизма, плавом бојом осветлио Кућу Ђуре Јакшића и зграду некадашњег хотела Дубровник.