Активности, Предавања

Посета Факултету за туризам и хотелијерство у Врњачкој Бањи

На Факултету за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, 7. новембра, одржан је састанак са директорима стручних средњих школа из Србије. Повод састанка била је потенцијална сарадња Факултета и средњих школа у виду одређених пројеката са циљем промоције науке, образовања и туризма.

Гостима су презентовани актуелни студијски програми на основним академским студијама, Лабораторија за гастрономију, Центар за истраживање и образовање у туризму у оквиру Факултета, а и Врњачка Бања као туристичка дестинација.

Студенти гастрономије предвођени Марком Цилићем, сарадником у гастрономској Лабораторији представили су интернационалне специјалитете српске, француске и турске кухиње, уз дегустацију.

Овом приликом, врњачки Факултет посетили су: Виолета Ђорђевић, директорка и Владимир Алексић, помоћник директора из Економско-трговинске школе Смедерево, Владимир Томашевић, директор Економске школе Крушевац, Бранко Рајчић, директор Средње школе „Свети Трифун“ Александровац, Драгана Пауновић, директорка Економско-трговинске школе Краљево, Радослав Илић, директор Трговинско-угоститељске школе Лесковац, Зоран Петровић, директор и Ненад Иконић, професор Образовно васпитног центра „Браћа Недић“ Осечина, Добрица Стојановић, директор Техничке школе Деспотовац, Ивица Миљковић, директор, др Јелена Тасић, еногастроном и дипл. економиста за туризам и хотелијерство Горан Михаиловић из Трговинско-угоститељске школе Крагујевац и Јелена Чеперковић, директорка Угоститељско-туристичке школе В. Бања.