Активности

ПУТ КА ОСТВАРЕЊУ СВОЈИХ СНОВА

Зовем се Сара Јовановић, имам 16 година, и идем у Tрговинско-угоститељску школу „Тоза Драговић“ у Крагујевцу, смер туристичко-хотелијерски техничар. За „FLEX“ програм сам сазнала од наставнице српског језика и књижевности и одељењског старешине. Добила сам мејл са информацијама о самом пројекту и условима које потенцијални учесници морају да задовоље.Како сам услове испуњавала, желела сам да сазнам више о самом пројекту. На интернету сам пронашла детаљне информације о самом пројекту, али сам успела и да сазнам више од људи који су у претходном периоду били учесници пројекта. Претражујући по интернету, успела сам да дођем и до контакта људи из Србије који су учествовали у овом пројекту и били расположени да са мном поделе своја искуства.Волим да путујем, и то је један од разлога зашто сам уписала ову школу, тачније овај образовни профил. У овом пројекту сам видела шансу да путујем и учим за време трајања средње школе, па сам одлучила да се пријавима за пројекат у нади да ћу успети и провести годину дана у Сједињеним Америчким државама. Са родитељима сам као мала често путовала, па се већим делом и због тога у мени јавила жеља да што више путујем и обиђем свет. Оно што је мени веома значајно је да сам за све време трајања пријаве, односно различитих тестирања и ишчекивања резултата, могла да рачунам на пуну подршку вршњака и родитеља.Сама тестирања и пролазак у други круг су да се заправо схвати колика је наша жеља да успемо у овом пројекту. У неколико наврата сам и сама желела да одустанем али ми је подршка вршњака и родитеља помогла да схватим да ипак могу да савладам све препреке на путу ка САД.Сав мој труд се исплатио, успешно су завршена сва тестирања и изабрана сам да путујем у Америку. Била сам веома срећна када сам сазнала јер то значи да ћу започети остварење свог сна да обиђем свет. За време боравка у Америци, бићу у америчкој породици, како бих боље упознала њихову културу, навике, начин живота и систем школовања. Желим да поручим својим вршњацима да пријаве, тестирања и различите друге ствари које су биле неопходне за учешће у овом пројекту нису биле једноставне, али су се заиста исплатиле, те бих им за крај рекла да следе своје снове и не одустају никада од њих колико год се ти снови чинили недостижним.