Слике, Такмичења

Панонски пехар стигао у срце Шумадије

Под покровитељством МПНТР, у Новом Саду од 8-10. априла 2022. године, одржано је XVIII Републичко такмичење угоститељских школа за ученике IV степена. Наша школа је као и претходних година учествовала на такмичењу са циљем да промовише струку, као и град из ког долазимо. Освајањем III места у екипном пласману школа, велики труд и рад ученика и њихових наставника (ментора) у претходне четири године, крунисан је на најбољи могући начин. Стеченим знањем и вештинама током школовања, као и референцама, плодове овог успеха ученици ће убирати у будућности, било да наставе школовање, или се одмах упусте у професионалне воде. Искрено се надамо да смо испунили очекивања и ученика и њихових родитеља, који су нам указали поверење определивши се за нашу школу. Наставницима остаје осећај задовољства и испуњености, јер су успели да пренесу знање и тако дали свој печат будућим угоститељима, које ћемо, надамо се, сретати на руководећим позицијама у објектима високих категорија, не само у нашој земљи, већ и широм света. Ученици који су учествовали на такмичењу у Новом Саду су: Лазар Милетић и Лука Јовановић у дисциплини припремање јела по менију за Свечани ручак, Жељко Красић у дисциплини Припремање јела по избору од понуђених намирница и асистент Марта Илић. Ментори кулинарских техничара су Игор Ивановић и Јелена Милић. Од угоститељских техничара наступили су:
Алекса Даниловић у дисциплини Декантирање вина, Невена Стојановић и Саша Миладиновић у дисциплини услуживање на Свечаном ручку и Невена Јовичић у дисиплини припремање јела пред гостима Филирање. Ментори угоститељских техничара су Душан Дабовић и разредни старешина Горан Михаиловић.