Активности

Сајам туризма у Београду

Ученици образовног профила туристичко-хотелијерски техничар, првог, другог, трећег и четвртог разреда, у пратњи наставника Слађане Ардалић, Јелене Тасић, Радице Миљковић и Зорице Вуловић, посетили су 25.03.2022.год. манифестацију Сајам туризма у Београду.Пре ове посете, обишли смо храм Светог Саве на Врачару. Ученици су били фасцинирани лепотом и величином храма. Током пута могли су да чују од својих другова, који су имали улогу туристичких водича, најзначајније информације и занимљивости о изградњи храма и другим културно-историјским знаменитостима Београда.Обилазак сајамских хала била је прилика да ученици упознају различите произвођаче вина и ракија (Салон вина), излагаче који производе опрему за угоститељство и  виде понуду Туристичких организација различитих држава, регија, градова као и Туристичке организације Србије. Највећи део понуде за лето и наредну сезону представиле су туристичке агенције и туроператори.Након посете Сајма, ученици су обишли Кнез Михаилову улицу од Калемегдана до Трга Републике.Видели су Саборну цркву, зграду Патријаршије, Конак кнегиње Љубице, Народни музеј, Народно позориште. Обишли су и нови Тржни центар у Рајићевој, а за крај пили смо незаборавну кафу у Старбаксу.