Интонирањем химне “Боже правде” почела школска година

У основним и средњим школама у Србији данас је почела нова школска година, а пред почетак наставе, први пут у историји, интонирана је државна химна.

Повратак ђака у школске клупе је у знаку такозваног „семафор система“, а у зависности од епидемиолошке ситуације мењаће се модел организовања наставе.

Ученици Трговинско-угоститељске школа „Тоза Драговић“ поново су у школским клупама.

Након интонирања химне „Боже правде“ у пратњи разредих старешина ушли су у учионице у којима ће пратити наставу на непосредан начин.

У складу са смерницама Министарства просвете, науке и технолошког развоја, у новој школској години радиће се по моделу „три зоне“.

У школама је све подређено епидемиолошкој ситуацији.

Учионице су дезинфиковане и проветрене, постављене су дезобаријере, а ученици и наставници имају обавезу ношења заштитне маске.

Крагујевачке основне и средње школе раде по првом моделу, односно у зеленој су зони.

Настава траје 45 минута, а свако одељење има своју учионицу.

Исти модел примењују основне и средње школе у свим општинама Шумадијског управног округа.